Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Logo Tasarım Programları

Logo tasarımları profesyonel olarak yaratıcı, sade, marka ile uyumlu vectörel (vektörel şeklinde) çizim tekniği ile yapılmaktadır. Tasarım programları ile vektörel olarak yapılmayan logolar, tabela, afiş, kartvizit vb. büyük veya küçük boy kullanım yerlerinde ebatları değişince bozulmalar olur. Logonuzu dilediğiniz boyutlarda büyütüp küçültebileceğiniz Vectorel Illustrator formatında yapılması gerekir. Kullanılan programların en başında çoğu "Adobe" tarafından yazılmış olanlar gelir. Bunların en çok kullanılanların başında Adobe Illustrator, Dremweaver,  Photoshop, Flash, Adobe Fireworks gelmektedir.

photoshopPhotoshop: Evrensel boyutta kullanılan profesyonel bir resim editörüdür. Logo tasarım konusuna hakim kişilerin en büyük yardımcısı olan Photoshop,  özelliklerinin çeşitli olması nedeniyle, imaj dosyalarında birçok değişiklik yapmak mümkündür.

Ürünleri dilenen boyutta ve formatta kaydedebileceğiniz bu yöntemle tasarımlarınızda da istediğiniz zaman değişiklik yapma fırsatı bulacaksınız.

freehandFreehand: Freehand, vektörel çizim programıdır. Logo ve reklam tasarlayanların en fazla ilgi gösterdiği programlardan bir tanesidir. En önemli avantajı;  çözünürlüğü ne kadar arttırırsanız arttırın görüntü kalitesi bozulmayacak ve pixel’inde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.Flash entegrasyonu bulunması da Freehand'in bir başka özelliğidir. Yani Flash dosyanızı Freehand'e atarak çizimlerinizi profesyonel ve kaliteli bir şekilde yapabilirsiniz. Kopyala, yapıştır yöntemiyle bu işlemi kolay bir şekilde yapmanız ise mümkündür.

adobe-illustratorIllustratorAdobe firmasının geliştirdiği vektörel tabanlı çalışma sistemine sahip grafik düzenleme ve geliştirme programıdır. Bu uygulama sayesinde kurumsal kimlik çalışmalarından bir tanesi olan logo dışında 
(Kartvizit, zarf, firma faturaları, dergi, kitap, reklam, afiş, poster) gibi birçok ürün çalışmalarının hepsi hazırlanabilmektedir.

 
Üye Girişi
Kayıt olun Logo Tasarım Firmaları Rehber sitemizden haberdar olmak için üye olun.
23 Mart 2018 - 22:13
ucuz web sitesi
Seo
Seo Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular
Logo tasarım süreci nasıl işliyor?Logo tasarım süreci nasıl işliyor?Logo yaptırmaya karar verdiyseniz ilk olarak logonuzu yaptırmak için uygun...
Kaliteli Bir Logo Tasarımı Firmasının ÖzellikleriKaliteli Bir Logo Tasarımı Firmasının ÖzellikleriBir logo tasarımcısı ya da logo tasarım firması seçerken bu özelliklere sahip...
Logo tasarımında yapılan 10 yanlışLogo tasarımında yapılan 10 yanlışİnternetin gücü ve modern hayatın hızıyla birlikte, firmalar için bir mesajla net...
Neden İyi Bir Logoya İhtiyacınız VarNeden İyi Bir Logoya İhtiyacınız VarBaşarısız bir logoya sahip şirket, kalitesiz bir firma imajına...
Webhome
Son Yorumlar
  • Arzu Devrimci
    Merhabalar. Ben Arzu Devrimci. Ankara’da özel bir yiyecek firmasının sahibiyim. Şirke... Devamı
  • Sabri Tükenmez
    İzmir’de bir ithalat şirketinin başında bulunmaktayım. Logomuzun çağa ayak uydurması ... Devamı
Anket
Logo tasarımı firması seçerken nelere dikkat edersiniz?
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 29 konuk çevrimiçi
reklam-ver

Logo nedir?
Logo nedir?
Logo, kurum ve kuruluşların kendilerini sadece bir isimle değil, bunun yanında akılda kalıcı grafikler ile tanıttığı reklam aracıdır.
Amblem nedir?
Amblem nedir?
Ürün ya da hizmet üreten kuruluşlara kimlik kazandıran, sözcük özelliği göstermeyen; soyut ya da nesnel görüntülerle ya da harflerle oluşturulan simgelerdir.
Broşür Nedir?
Broşür Nedir?
Firmanızı veya firmanıza ait bir ürünü tanıtan, bilgi veren, kampanya, promosyon vb. yenilikleri duyuran, görsel özelliği olup, pratik oluşu nedeniyle de en çok tercih edilen matbaa ürünlerinden biridir.
Katalog nedir?
Katalog nedir?
Bir firma ya da şirketin ürünlerini tanıtması için kullanılan, belirli bir sıra halinde ve liste şeklinde hazırlanan, her türlü konuda hazırlanmalarının yanı sıra genelde ticari amaçlı kullanılan reklam araçlarıdır.
Logo tasarım nedir?
Logo tasarım nedir?
Bir kurum veya kuruluşun kendine seçtiği, bazı ticaret eşyası üzerine konulan, o eşyayı üreten veya satanı tanıtan resim, harf vb. özel işaret, logo.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Logo Tasarımı © 2012-2015
Türkiye'nin En İyi Logo Tasarım Firmaları