Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Logo Tasarım Yarışmaları

etu-logo-tasarim-yarismasiMarkaların, firmaların ve kurumların dış yüzü olan logo tasarımları özenli bir çalışma ve yaratıcılığın ürünüdür. Bu yaratıcılığı sergilemek için zaman zaman yarışmalar yapılır.

Pazarlama ve reklam sektörünün en önemli ayaklarından olan logolar çeşitli sembollerin ve harflerin bir araya getirilmesi ile oluşuyor. Renklerin ve yaratıcılığın sınırsız olarak kullanıldığı bu alanda yarışmalar yapılarak katılımcıların yeteneklerini sergilemesi bekleniyor. Bazen resmi bir kurum bazen de herhangi bir şirket tarafından imajlarına ve hizmetlerine uygun tasarım elde etmek için de düzenlenebilir.

Belirli bir süre içinde tasarımcılardan markayı en iyi yansıtacak çalışmaları hazırlaması beklenir ve birinci olana para ödülü verilir. Aşağıda ülkemizde düzenlenen logo tasarım yarışmalarından örnekler verilmiştir.

Erzurum Teknik Üniversitesi Logo Tasarım Yarışması
Üniversitenin dünyada ve ülkemizde tanıtılması için düzenlenen etkinlikte katılımcılardan özgün, estetik ve akılda kalıcı çalışmalar istenmiştir. www.erzurum.edu.tr adresinden kazananları öğrenebilirsiniz.

bilge-adam-logo-tasarim-yarismasiBilge Adam Bilişim Hizmetleri: Bilge Adam Bilişim Hizmetleri’nin kurumsal yapısında kullanılmak üzere kurum logosunun güncellenmesi için yarışma düzenlenmiştir. Kazanan logoyu görmek için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
www.bilgeadam.com

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
ÖDÜLLÜ LOGO TASARIM YARIŞMASI
Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen yarışmanın kazananlarını görmek için www.iibf.nku.edu.tr adresine bakabilirsiniz.
 
Türkiye Noterler Birliği Logo Tasarım Yarışması
Noterliğin tarihini, gelişim ve değişim sürecini yansıtacak ve akılda kalacak bir logo için tasarım yarışması düzenlenmiştir. Kazananlar www.tnb.org.tr adresinden öğrenilebilir.

 
Üye Girişi
Kayıt olun Logo Tasarım Firmaları Rehber sitemizden haberdar olmak için üye olun.
23 Mart 2018 - 22:15
ucuz web sitesi
Seo
Seo Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular
Logo tasarım süreci nasıl işliyor?Logo tasarım süreci nasıl işliyor?Logo yaptırmaya karar verdiyseniz ilk olarak logonuzu yaptırmak için uygun...
Kaliteli Bir Logo Tasarımı Firmasının ÖzellikleriKaliteli Bir Logo Tasarımı Firmasının ÖzellikleriBir logo tasarımcısı ya da logo tasarım firması seçerken bu özelliklere sahip...
Logo tasarımında yapılan 10 yanlışLogo tasarımında yapılan 10 yanlışİnternetin gücü ve modern hayatın hızıyla birlikte, firmalar için bir mesajla net...
Neden İyi Bir Logoya İhtiyacınız VarNeden İyi Bir Logoya İhtiyacınız VarBaşarısız bir logoya sahip şirket, kalitesiz bir firma imajına...
Webhome
Son Yorumlar
  • Arzu Devrimci
    Merhabalar. Ben Arzu Devrimci. Ankara’da özel bir yiyecek firmasının sahibiyim. Şirke... Devamı
  • Sabri Tükenmez
    İzmir’de bir ithalat şirketinin başında bulunmaktayım. Logomuzun çağa ayak uydurması ... Devamı
Anket
Logo tasarımı firması seçerken nelere dikkat edersiniz?
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 35 konuk çevrimiçi
reklam-ver

Logo nedir?
Logo nedir?
Logo, kurum ve kuruluşların kendilerini sadece bir isimle değil, bunun yanında akılda kalıcı grafikler ile tanıttığı reklam aracıdır.
Amblem nedir?
Amblem nedir?
Ürün ya da hizmet üreten kuruluşlara kimlik kazandıran, sözcük özelliği göstermeyen; soyut ya da nesnel görüntülerle ya da harflerle oluşturulan simgelerdir.
Broşür Nedir?
Broşür Nedir?
Firmanızı veya firmanıza ait bir ürünü tanıtan, bilgi veren, kampanya, promosyon vb. yenilikleri duyuran, görsel özelliği olup, pratik oluşu nedeniyle de en çok tercih edilen matbaa ürünlerinden biridir.
Katalog nedir?
Katalog nedir?
Bir firma ya da şirketin ürünlerini tanıtması için kullanılan, belirli bir sıra halinde ve liste şeklinde hazırlanan, her türlü konuda hazırlanmalarının yanı sıra genelde ticari amaçlı kullanılan reklam araçlarıdır.
Logo tasarım nedir?
Logo tasarım nedir?
Bir kurum veya kuruluşun kendine seçtiği, bazı ticaret eşyası üzerine konulan, o eşyayı üreten veya satanı tanıtan resim, harf vb. özel işaret, logo.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Logo Tasarımı © 2012-2015
Türkiye'nin En İyi Logo Tasarım Firmaları