Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Kaliteli Bir Logonun Evrensel Özellikleri

Logoda 6 Evrensel Özellik

Kurum, kuruluş ve markaların tanıtımı için oluşturulan simgeler anlamına gelen logolar reklam ve pazarlamanın en önemli öğeleridir. İyi bir logoda  evrensel özellik bulunur. Genel olarak sade bir anlatım içermesi, modern teknoloji ürünleri ile oluşturulması, karmaşıklıktan uzak ve her koşulda okunabilir olması gibi özellikleri olan logoların şirketin, kişinin ya da herhangi bir kurumun kimliğini en net ve keskin çizgiler ile belirtmesi beklenir.

Şirketinize uygundur: İçeriğin tasarıma ve firmaya uygun olması en önemli konudur. Kurumun niteliği, hizmeti ve vermek istediği mesaj ile ilgisi olmayan tasarımlar hiçbir işe yaramaz. Bu sebeple çalışmanın şirketinize uygun yapılması sizi başarıya götürecektir.

Özgündür: Logoda taklit veya esinlenme gibi bir yöntem kullanılmamalıdır. Her tasarımcının ve tasarımın kendine has özellikleri olması gerekir. Bu yüzden özgünlük diğer kurum ve şirketlerden ayırt edilebilmeniz için en önemli kavramdır.

Pratiktir: Birçok tasarım tekniklerine uyum sağlamalıdır. Küçük, mürekkep ya da pixellerle de işlem yapılabilmelidir. İşlem sırasında beyaz üzerinde siyah, siyah üzerinde de beyaz olarak kullanılabilmeli renklere de uygun tasarlanmalıdır.

Tek mesaj iletir: Tasarımların tek bir mesajı aktarma amacı olmalıdır. İçeriklerin de buna göre hazırlanması ve sembolleştirilmesi gerekir. Markanın ya da kurumun tek bir özelliğinden fazlasının ifade etmemeye özen göstermelidir.

Grafiktir: İşaret ve sembollerden oluşan logolar herhangi bir sözel anlatıma ihtiyaç duymadan var olan simgelerle de mesaj iletebilmelidir. Yorum ya da tahmin içermeye açık olmamalıdır. Kelimeler form olarak tanınabilmelidir.

Basit bir yapıdadır: Herhangi bir sembol içermesi durumunda firma ya da kurum isminin süssüz olması gerekir. Sadece söze dayalı olacaksa da basit formüller içermeli ve tek bir fikir ya da yöntem ile özelleştirilmelidir. Grafiğin basit olması en önemli noktadır.

 
Üye Girişi
Kayıt olun Logo Tasarım Firmaları Rehber sitemizden haberdar olmak için üye olun.
23 Mart 2018 - 22:16
ucuz web sitesi
Seo
Seo Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular
Logo tasarım süreci nasıl işliyor?Logo tasarım süreci nasıl işliyor?Logo yaptırmaya karar verdiyseniz ilk olarak logonuzu yaptırmak için uygun...
Kaliteli Bir Logo Tasarımı Firmasının ÖzellikleriKaliteli Bir Logo Tasarımı Firmasının ÖzellikleriBir logo tasarımcısı ya da logo tasarım firması seçerken bu özelliklere sahip...
Logo tasarımında yapılan 10 yanlışLogo tasarımında yapılan 10 yanlışİnternetin gücü ve modern hayatın hızıyla birlikte, firmalar için bir mesajla net...
Neden İyi Bir Logoya İhtiyacınız VarNeden İyi Bir Logoya İhtiyacınız VarBaşarısız bir logoya sahip şirket, kalitesiz bir firma imajına...
Webhome
Son Yorumlar
  • Arzu Devrimci
    Merhabalar. Ben Arzu Devrimci. Ankara’da özel bir yiyecek firmasının sahibiyim. Şirke... Devamı
  • Sabri Tükenmez
    İzmir’de bir ithalat şirketinin başında bulunmaktayım. Logomuzun çağa ayak uydurması ... Devamı
Anket
Logo tasarımı firması seçerken nelere dikkat edersiniz?
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 38 konuk çevrimiçi
reklam-ver

Logo nedir?
Logo nedir?
Logo, kurum ve kuruluşların kendilerini sadece bir isimle değil, bunun yanında akılda kalıcı grafikler ile tanıttığı reklam aracıdır.
Amblem nedir?
Amblem nedir?
Ürün ya da hizmet üreten kuruluşlara kimlik kazandıran, sözcük özelliği göstermeyen; soyut ya da nesnel görüntülerle ya da harflerle oluşturulan simgelerdir.
Broşür Nedir?
Broşür Nedir?
Firmanızı veya firmanıza ait bir ürünü tanıtan, bilgi veren, kampanya, promosyon vb. yenilikleri duyuran, görsel özelliği olup, pratik oluşu nedeniyle de en çok tercih edilen matbaa ürünlerinden biridir.
Katalog nedir?
Katalog nedir?
Bir firma ya da şirketin ürünlerini tanıtması için kullanılan, belirli bir sıra halinde ve liste şeklinde hazırlanan, her türlü konuda hazırlanmalarının yanı sıra genelde ticari amaçlı kullanılan reklam araçlarıdır.
Logo tasarım nedir?
Logo tasarım nedir?
Bir kurum veya kuruluşun kendine seçtiği, bazı ticaret eşyası üzerine konulan, o eşyayı üreten veya satanı tanıtan resim, harf vb. özel işaret, logo.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Logo Tasarımı © 2012-2015
Türkiye'nin En İyi Logo Tasarım Firmaları